Dřevo a pelety vás zachrání před zimou a vysokými účty

Date:

Platby za bydlení a energie ukusují Slovákům každý měsíc obrovskou část výplaty. Bohužel, v důsledku současného dění se ani nedá očekávat, že tomu bude jinak. Právě naopak. Proto je třeba se soustředit na efektivní vytápění, obzvlášť pokud bydlíte v rodinném domě.

Zprávy o zdražování se valí ze všech stran, od spotřebních produktů přes benzin a potraviny až po elektřinu a plyn. Válka na Ukrajině, rostoucí zálohy a obavy ze stálosti dodávek rozblikaly červenou kontrolku u mnoha majitelů domů. Netřeba však hned vypínat topení a začít s nedobrovolným otužováním. Řešením může být moderní a ekologický kotel na tuhé palivo.

Kotelna není, co bývala

Nenechte se splést, tuhé palivo neznamená jen uhlí a současné kotelny nemusí být černé a zaprášené. Doba pokročila, a tak moderní kotle spalují nejen uhlí, ale hlavně dřevěné pelety a dříví, případně spalování kombinují. Díky tomu je jejich provoz výrazně levnější než vytápění plynem či elektřinou a zejména cena těchto surovin je docela stálá. Nejlevnější je uhlí, následuje dřevo a poté pelety, které se lisují z pilin.

Pro ty, kteří mají rádi čísla – při modelovém srovnání jde přibližně o roční částku 800 eur za uhlí, 900 eur za dřevo a 1 000 eur zaplatí majitel domu za pelety. Díky široké nabídce dodavatelů paliv si můžete vybírat a uplatnit například množstevní či posezónní slevy. Navíc většinou jde o lokální výrobce a dodavatele.

Appka v mobilu

Ušetřené peníze jsou jedna věc, co však používání a obsluha? I v tomto směru dokážou kotle na tuhé palivo příjemně překvapit. Zapomeňte na opakované přikládání a mrazivé návraty do studeného domu.
Automatický kotel na pelety je téměř bezobslužný: stačí jednou až dvakrát týdně doplnit palivo. Jeho chod lze ovládat vzdáleně pomocí aplikace z počítače nebo telefonu. Máte-li dostatečně velký zásobník, nemusíte přikládat i celý týden. Další předností je velká účinnost těchto kotlů. To znamená, že téměř veškerá energie paliva je využita k vyhřátí vašeho domu. Skladování a přikládání pelet je čisté a bezprašné.

Další možností je využít takový typ kotle na tuhé palivo, který snadno kombinuje vytápění peletami se dřevem, případně s uhlím. Používání pelet vám přinese již zmíněnou bezobslužnost (například automatické přikládání) a variabilní přechod na dřevo či uhlí zajistí další finanční úsporu za palivo.

Natural materials stone and wood on a beige background, a natural background for your product. Fashionable design podiums from natural materials

Ekologie až na prvním místě

Kotel na pevná paliva představuje účinný, ekologický a finančně dostupný zdroj tepla pro váš domov. Dokáže plnohodnotně vytopit dům či chatu a ohřívat teplou vodu. Pro výrobu kotlů dnes platí přísné regulace a musí splňovat podmínky pro nízkoemisní provoz podle nařízení Evropské unie. ekodesign.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Rozdíly mezi odstoupením od smlouvy a reklamací

Odstoupení od smlouvy, reklamace, vrácení zboží v zákonné lhůtě – kdo...

Plazmová svářečka: Moderní technologie plazmového řezání

S plazmovou svářečkou se mnohdy můžete setkat také pod...

Plastové desky: Vybírejte ze širokého sortimentu

Plastové desky najdou využití zejména v průmyslové výrobě a...

Revize hasicích přístrojů: Pravidelné kontroly pro ochranu vašeho zdraví

Protipožární systémy jsou velmi důležitou součástí budov. Aby byla...