6 tipů, jak podle Feng Shui vytvořit ložnici, ve které se vám bude skvěle spát

Date:

Každá místnost v domě má svoji funkci, avšak již méně často bereme v úvahu emocionální stránku pokoje. U ložnic na ní záleží speciálně. Ložnice by měly vyvolávat pocity klidu, štěstí, potěšení a pohody. Starověká čínská věda Feng Shui zná hned několik vylepšení ložnic, které můžeme udělat jednoduše a rychle. Poradíme vám, jak na to.

Starověká čínská věda Feng Shui vyplývá z přesvědčení, že každý prvek vyzařuje určitou energii. Pracuje s energiemi tak, aby je vyvážila a vytvořila příjemné prostředí pro pohodu, vztahy a kvalitní spánek. Podle tohoto umění je ložnice „jin“, tedy klidný prostor, jehož účelem je dobít naši energii během spánku. Jak upravit ložnici, aby byla klidným místem pro plnohodnotný spánek?

  1. Uvolněte prostor, odstraňte předměty se špatnou energií

Ložnice, zejména ty menší, se velmi rychle zaplní nepořádkem. Nepořádek výrazně zvyšuje pocit nepohodlí a brání v kvalitním odpočinku. Odložte z ložnice věci, které jsou zkažené a nedají se opravit, věci, které vám připomínají cokoli z vaší minulosti, což není pozitivní.

Moderní ložnice podle Feng Shui

Zbavte se také věcí, které jste celý rok nepoužili. Investujte do zavřeného nábytku a organizérů, aby vše zůstalo na svém místě. Kolem postele by měl být volný prostor, aby podpořil tok pozitivní energie.

  1. Umístěte postel do velitelské pozice

Poloha postele je mimořádně důležitá. Velitelská pozice znamená, že vidíte na dveře a máte prostor pod kontrolou. Na druhé straně by postel neměla být hned u dveří, ani v jedné linii s nimi. Nejhorší umístění postele je hned u dveří a tak, že nohy směřují ke dveřím.
Za hlavou postele byste měli mít pevnou stěnu, vytváří pocit bezpečí.

  1. Žádný nábytek, ani trámy nad hlavou

Čelo postele zasunuté pod nábytek, skříňky nad hlavou, ale také trámy jsou podle této filozofie velkým ne. Narušují celistvost a klid, vyvolávají podvědomý pocit ohrožení.

Přečtěte si také
Toužíte po čistém a jednoduchém bydlení, kde není nic jen na efekt? Praktický minimalismus bude pro vás to pravé

  1. Zvolte neutrální barevné schéma

Podle Feng Shui v ložnici nejlépe fungují neutrální barvy, jelikož příliš nestimulují energii v místnosti a pomáhají dobře spát. Vyberte si béžové, krémové a zemité tóny hnědé nebo šedohnědé. Samozřejmě, malé zpestření kontrastními odstíny (prostřednictvím uměleckých děl, svíček nebo ložního prádla) je vítáno. Harmonizujícím způsobem funguje i vrstvení pomocí příjemných textilií, vonných svíček – a také ionizátor vzduchu nebo zařízení, které produkuje zklidňující bílý šum.

3D rendering of large bedroom in hotel suite. Computer generated image of a luxurious and elegant bedroom interior.

  1. Řekněte ne elektronice v ložnici

Snažte se ložnici zachovat jako prostor bez elektronických zařízení vždy, když je to možné. Ani televize, ani notebook do ložnice nepatří. Ideální je, když mimo ložnice odložíte i mobilní telefony. Stejně tak si nedávejte do ložnice pracovní stůl či pomůcky na cvičení, protože to brání kvalitnímu spánku.

  1. Zrcadlo by nemělo odrážet odpočívající osoby

Pokud potřebujete mít v ložnici zrcadlo, dobrým způsobem je umístit jej tak, aby vás při spaní neodráželo. Dobrým nápadem je zrcadlo, které lze zavřít nebo zakrýt. Pokud jej umístíte naproti oknu, během dne se do místnosti dostane maximální sluneční světlo, na noc ho zavřete nebo zakryjte.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Rozdíly mezi odstoupením od smlouvy a reklamací

Odstoupení od smlouvy, reklamace, vrácení zboží v zákonné lhůtě – kdo...

Plazmová svářečka: Moderní technologie plazmového řezání

S plazmovou svářečkou se mnohdy můžete setkat také pod...

Plastové desky: Vybírejte ze širokého sortimentu

Plastové desky najdou využití zejména v průmyslové výrobě a...

Revize hasicích přístrojů: Pravidelné kontroly pro ochranu vašeho zdraví

Protipožární systémy jsou velmi důležitou součástí budov. Aby byla...