Když ji našli, ještě žila? Nový dokument na Netflixu odhaluje okolnosti odchodu Marilyn Monroe přes nahrávky, které ještě nikdo neslyšel

Date:

Ikona s tragickým osudem, Marilyn Monroe, už celá desetiletí zaujímá celý svět a dodnes se o její smrti šíří i konspirační teorie.

Letos v srpnu to bude přesně 60 let, co Marilyn Monroe v mladém věku opustila tento svět. Byla ctižádostivá, úspěšná, slavná, múza pro muže, lidé ji milovali, ženy jí mohly závidět a oblíbil si ji dokonce i tehdejší americký prezident J. F. Kennedy, kterému slavná Marilyn zpívala na narozeniny.

Přestože by se toho o životě Marilyn Monroe dalo napsat nebo natočit hodně, lidi zajímá především její smrt. Proto The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes není prvním dokumentem, který se divákům pokusil přiblížit poslední dny před její smrtí, různé teorie a důkazy. Novinkou v tomto filmu jsou nahrávky, jejichž prostřednictvím se tvůrci snaží zpochybnit obecně akceptovaný scénář smrti Marilyn Monroe. Uvidíte také rozhovory, které se na veřejnost dostaly vůbec poprvé a přestože se dokument, možná až příliš, zaměřuje na její smrt, dozvíte se i pár nových skutečností z jejího života. Podle hodnocení filmových databází se ale zatím zdá, že novinka neudělá až takovou díru do světa.

Filmů o slavné Marilyn je už poměrně dost a proto je náročné přijít s něčím průlomovým. Některým divákům na The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes překáží právě způsob, jakým se věnuje její tragické smrti a chybí jim potřebná úcta ke světové ikoně. Toto je ovšem věc vkusu, proto pokud patříte mezi fanoušky dokumentárních krimi sérií, způsob zpracování vám možná bude naopak vyhovovat. Je ovšem pravdou, že navzdory tomu, co Marilyn Monroe za svůj krátký život dokázala, se větší část pozornosti soustředí na její neduhy a smrt, což je škoda.

Barcelona, Spain – June 16, 2013: impersonator Marylin Monroe and boys, June 16, 2013, Barcelona, Spain

Kolem smrti Marilyn Monroe už desetiletí visí otazníky
Platná verze příběhu o její tragické smrti je, že Marilyn Monroe spáchala sebevraždu tak, že se předávkovala léky, což mají potvrzovat prázdná balení léků nalezená při jejím těle a výsledky toxikologie.

Poslední dva roky před smrtí procházela herečka špatným obdobím, které doprovázel úpadek kariéry, řadu osobních problémů a další neštěstí v lásce. Právě psychický stav ji měl dovést až k sebevraždě. V noci 4. srpna 1962 ji našli ležet ve svém pokoji, údajně už mrtvou, přičemž s podezřením přišla její domácí, která cítila, že se něco děje. V ložnici Marilyn Monroe se svítilo, ale dveře byly zamčené a na volání neodpověděla. Proto domácí zavolala její psychiatrovi Dr. Ralphovi Greensonovi, který se do pokoje dostal oknem a našel ji mrtvou v posteli, což následně potvrdil i přivolaný lékař Dr. Hyman Engelberg.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Rozdíly mezi odstoupením od smlouvy a reklamací

Odstoupení od smlouvy, reklamace, vrácení zboží v zákonné lhůtě – kdo...

Plazmová svářečka: Moderní technologie plazmového řezání

S plazmovou svářečkou se mnohdy můžete setkat také pod...

Plastové desky: Vybírejte ze širokého sortimentu

Plastové desky najdou využití zejména v průmyslové výrobě a...

Revize hasicích přístrojů: Pravidelné kontroly pro ochranu vašeho zdraví

Protipožární systémy jsou velmi důležitou součástí budov. Aby byla...