Inzerát: Hledám si ženu Ukrajinku. Polky jsou zkažené blahobytem

Date:

Skupina „Polák hledá ukrajinskou manželku“ na facebooku čte již několik tisíc lidí. „Především ženy z Ukrajiny ještě nejsou tak zkažené západoevropským blahobytem,“ říká Lukasz, osamělý muž z Varšavy. „Některé Polky to mají převrácené kvůli tomu blahobytu. Mám na mysli hlavně emancipaci,“ zní další Lukaszova myšlenka, píše polský deník Gazeta Wyborcza.

Od invaze Ruska na Ukrajinu překročily polsko-ukrajinské hranice téměř tři miliony lidí. Jsou to hlavně ženy s dětmi. Někteří Poláci – zejména ti po několika neúspěšných vztazích s Polkami, nebo tací, kteří si už léta nedokážou najít stálou partnerku – v tom vidí svou šanci pro povedené manželství. Znalosti o Ukrajinkách čerpají z internetu. Tam se dočtou, že jsou věrné a hezké. Na rozdíl od Polek, které jsou prý líné a zkažené.

Aby se tito muži spojili se ženami z Ukrajiny, vznikla facebooková skupina „Polák hledá ukrajinskou manželku. Ukrajinka hledá polského manžela“. Skupina má již 4000 členů, hlavně mužů. Pánové zde zveřejňují své foto s krátkým oznámením, například: „Mám firmu a byt ve Varšavě“. „Seznámím se s Ukrajinkou do 40 let. Sám s bytem.“ „Naléhavě hledám dívku z Ukrajiny. Mám vlastní byt a dobře placenou práci. Vyžaduji: věk 16 až 25 let či 37 až 42, váha pod 70 kg.“

Ve skupině není mnoho žen a když, tak jsou to Polky, které se hádají s inzerujícími muži. Ukrajinky se nevyskytují vůbec, nebo se nevyjadřují. Pánové debatují hlavně mezi sebou. Obvykle urážejí vzhled soupeře a jeho výdělky. Urážejí i ženy, které se zde vyjadřují.

„Zkrachovanec,“ píše Joanna pod fotkou Ireneusze. „Děkuji za kompliment, těší mě, že se nelíbím. Dávám přednost ženám, které mají v hlavě více než dvě mozkové buňky,“ odpovídá Ireneusz.

Ptali jsme se členů skupiny, proč hledají za manželku Ukrajinku. „Polky jsou ješitné a dost líné. Vidím to v práci: Polky se vyhýbají jakýmkoli úkolům, přehazují je na Ukrajinky, které pracují poctivě a nevymýšlejí si. Bohužel, jsou převážně vdané a věrné svým mužům. Dokonce je ani nenapadne flirtovat. A ne Polky, ale Ukrajinky jsou nejkrásnější na světě,“ odpovídá Lukasz.

Chtěl bys najít ženu se smyslem pro humor a cestování. „Hlavně aby nebyla jedovatá. Z vlastní zkušenosti vím, že Polky po nepovedených vztazích strašně zatrpknou. Ovládla je emancipace, bojují s utlačovanou mužskou populací. V Polkách vidím hodně závisti a nenávisti. U Ukrajinek jsem si toho nevšiml, jsou velmi srdečné,“ uvedl Lukasz.

Family staying at home during pandemic

Někteří členové skupiny se zlobí, že administrátor povoluje účast Polek. „Prosím admina, ať vyhodí ze skupiny všechny Polky. Bohužel žárlí, nic nového nepřinášejí, jsou naprostým opakem chudých a věrných Ukrajinek,“ apeluje Marcin.

Jiní začínají debatu řečnickou otázkou: „Páni, proč jsou Polky tak líné a náročné?“ V odpovědích převažuje názor, že Polky se při výběru partnera řídí výší jeho výdělků. Muži si tak stěžují na příliš velký výběr potenciálních partnerů, které pořizují aplikace jako tinder.

Marian z malé vesnice se do skupiny také přihlásil. Má 31 a dva roky marně hledá partnerku. „Měla by mít mezi 20 až 30 lety. Hlavně aby byla hezká. Blondýna,“ říká. Před dvěma lety ho opustila Polka kvůli Švédovi. Od té doby si myslí, že každá Polka je materialistka. Kdybys našel vhodnou Ukrajinku, pozval by ji do kavárny. Mohla by u něj bydlet. „Musela by mě vzbudit ráno do práce, naservírovat snídani a odpoledne oběd. Nemusela by pracovat. Stačí, že pracuji já,“ říká.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Rozdíly mezi odstoupením od smlouvy a reklamací

Odstoupení od smlouvy, reklamace, vrácení zboží v zákonné lhůtě – kdo...

Plazmová svářečka: Moderní technologie plazmového řezání

S plazmovou svářečkou se mnohdy můžete setkat také pod...

Plastové desky: Vybírejte ze širokého sortimentu

Plastové desky najdou využití zejména v průmyslové výrobě a...

Revize hasicích přístrojů: Pravidelné kontroly pro ochranu vašeho zdraví

Protipožární systémy jsou velmi důležitou součástí budov. Aby byla...